Jiří David - 7 černých hodin

Kombinovaná technika na plátně, 20x50 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Práce Jiřího Davida a Jolany Sýkorové.

o autorovi: 1956
Malíř, intermediální umělec, pedagog.
Studoval AVU v Praze v ateliérech u Arnošta Paderlíka a Jiřího Ptáčka. Patří k významným činitelům v utváření postmoderny v české kultuře v 2. polovině 80. let. Jeho dílo bylo zpočátku neoexpresionistické, později prošlo proměnou a orientaci na postmoderní zacházení s obrazem. Významnou roli v jeho práci sehrává také kresba, objekt, instalace a fotografie. Prosadil se i na mezinárodní scéně. Je jedním ze zakládajících členů skupiny Tvrdohlaví. Kromě jiného je autorem také artefaktu Srdce na Hradě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 460 000 Kč

62634. 7 černých hodin
Dražba ukončena:29.07.2021 21:36:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 400 Kč