Litografie, 21x27 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jiří David 2002. Limitovaná edice 1/30. Rám, sklo.
o autorovi: 1956
Malíř, intermediální umělec, pedagog.
Studoval AVU v Praze v ateliérech u Arnošta Paderlíka a Jiřího Ptáčka. Patří k významným činitelům v utváření postmoderny v české kultuře v 2. polovině 80. let. Jeho dílo bylo zpočátku neoexpresionistické, později prošlo proměnou a orientaci na postmoderní zacházení s obrazem. Významnou roli v jeho práci sehrává také kresba, objekt, instalace a fotografie. Prosadil se i na mezinárodní scéně. Je jedním ze zakládajících členů skupiny Tvrdohlaví. Kromě jiného je autorem také artefaktu Srdce na Hradě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 460 000 Kč