Jiří David - Srdce na hradě

Litografie, 21x27 cm. Signováno vpravo dole tužkou Jiří David 2002. Limitovaná edice 1/30. Rám, sklo.

o autorovi: 1956
Malíř, intermediální umělec, pedagog.
Studoval AVU v Praze v ateliérech u Arnošta Paderlíka a Jiřího Ptáčka. Patří k významným činitelům v utváření postmoderny v české kultuře v 2. polovině 80. let. Jeho dílo bylo zpočátku neoexpresionistické, později prošlo proměnou a orientaci na postmoderní zacházení s obrazem. Významnou roli v jeho práci sehrává také kresba, objekt, instalace a fotografie. Prosadil se i na mezinárodní scéně. Je jedním ze zakládajících členů skupiny Tvrdohlaví. Kromě jiného je autorem také artefaktu Srdce na Hradě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 460 000 Kč

48123. Srdce na hradě
Dražba ukončena:17.09.2020 20:19:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč