Olej na sololitu, 60x40 cm, signováno vpravo dole Lacina 83, rám.
o autorovi: 1934-2004
Malíř, kreslíř, tvůrce objektů, hudebník. Studoval VŠUP u prof. Fišárka. V 60. letech pod vlivem Informelu maloval krajiny, torza, v 80. letech začal realizovat objekty. V jeho díle se často objevovalo hudební téma. Ve své tvorbě se zabýval malbou a grafikou, ale také plastikou. Jeho díla jsou zastoupena mimo jiné v NG v Praze.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 71 000 Kč.