Jiří Novák - Náměstí

Olej na kartonu, 32x25 cm. Signováno vpravo dole J. Novák 50. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Manžel výtvarnice Olgy Umlaufové, původně malíř skla - studium uměleckého sklářství v Novém Boru, v r. 1949 studium na vysoké umělecko-průmyslové škole v Praze - prof. Kaplický. Ačkoliv měl vztah k uměleckému sklářství, oproti tomu malířská tvorba jej provázela po velkou část jeho života. Doklad malířského mistrovství autora pomáhá vytvořit obraz života našich předků. Menší formáty odpovídaly jeho způsobu zpracování pocitového zážitku v nepřerušeném časovém úseku. Přes temperu a olej přešel v 80. letech k technice pastelu.

47436. Náměstí
Dražba ukončena:30.07.2020 19:48:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 000 Kč