Jiří Novák - Předjaří

Olej na plátně, 38x101 cm. Signováno vpravo dole Jiří Novák 1970. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Manžel výtvarnice Olgy Umlaufové, původně malíř skla - studium uměleckého sklářství v Novém Boru, v r. 1949 studium na vysoké umělecko-průmyslové škole v Praze - prof. Kaplický. Ačkoliv měl vztah k uměleckému sklářství, oproti tomu malířská tvorba jej provázela po velkou část jeho života. Doklad malířského mistrovství autora pomáhá vytvořit obraz života našich předků. Menší formáty odpovídaly jeho způsobu zpracování pocitového zážitku v nepřerušeném časovém úseku. Přes temperu a olej přešel v 80. letech k technice pastelu.

25129. Předjaří
Dražba ukončena:28.11.2018 22:20:57
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 100 Kč