Keramika,
Keramika, včetně podstavce 76 cm. Signováno na stehně Jiří Pošva.
Pozn.: Restaurováno.
o autorovi: 1949
Jiří Pošva absolvoval Střední keramickou školu v Bechyni. Než zakotvil na jaře roku 1974 v Praze, prošel více keramických dílen. Jeho ženské sochy jsou erotické i groteskní, často nahé, většinou s velkou mírou obezity, v různých fázích pohybu, mnohdy ve velmi odvážných pózách. Glazury a větší barevnost používá jen zřídka, aby lépe vynikla struktura syrové hlíny. Pravidelně vystavuje svoje práce nejen doma, ale i v Zürichu, Paříži, Kyjevě a Budapešti.