Jiří Procházka

63467. Akt

popis: Olej na kartonu, 59x40 cm. Signováno vpravo dole Jiří Procházka. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1919 – 1987
Český malíř, studoval kreslení a malbu u profesorů Blažíčka, Boudy a Salcmana na ČVUT, fakulta architektury. Od. r. 1947, byl členem spolku Mánes. Jeho malba je expresivní, postupně tvarově zjednodušená s barevně exponovaným výrazem. Odlišná je jeho plakátová tvorba, zaměřená na historické události, často protiválečně.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.

dražba ukončena: 25.08.2021 20:58:50

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 6 000 Kč