Jiří Šlitr - Ležící akt

Litografie, 9x6 cm, signováno vpravo dole Šlitr, paspartováno, zaskleno.

o autorovi: 1924 - 1969
Malíř, grafik, hudebník, zpěvák. Syn malíře a pedagoga Josefa Šlitra. Studoval na PF UK v Praze, působil s dixielandovými soubory, byl výtvarníkem Ústředního domu armády, spolupracoval s Laternou Magikou, spoluzakladatel Divadla Semafor s Jiřím Suchým. Kromě skladatelské činnosti kreslil a maloval deníky ze svých cest, volné kresby zachycovaly města, ulice, moře, výjevy z divadla, koncertů, hospod, parků, ženské akty a portréty. Od původně přísného realismu se vypracoval k vlastnímu stylu. Zabýval se i knižní ilustrací, kresby publikoval v novinách a časopisech. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách GHMP, UPM a PNP, MG v Brně, AJG Hluboká n. Vltavou, a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč.

12864. Ležící akt
Dražba ukončena:11.10.2017 19:01:46
Vyvolávací cena:300 Kč
vydraženo za:2 200 Kč