Jiří Šmejkal - Akt s cigaretou

Kombinovaná technika, 70x50 cm. Signováno vlevo uprostřed Šmejkal 2020. Rámováno.

o autorovi: 1978
je český art-noir kreslíř, absolvent VŠCHT a ČZU, profesí učitel. Autor provokativních obrazů, v jeho tvorbě převládají komiksově laděné bizarní akty. Jeho výtvarný projev ovlivnili čeští komiksoví kreslíři, zejména Kája Saudek a někteří jeho pozdější následovníci (Jiří Filípek, Libor Páv...). V typické tlusté lince lze najít vliv amerických pop-artových umělců. Na wikipedii je pod heslem Kája Saudek uveden Jiří Šmejkal jako jeden z jeho významných pokračovatelů.
Jiří Šmejkal vystavuje od roku 2006, jeho poslední výstava nazvaná "Ženy a jiná monstra" musela být pro přílišnou naturálnost po týdnu ukončena.
Obrazy jsou zastoupeny v českých i zahraničních sbírkách, v současnosti patří mezi velmi žádané autory.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

69036. Akt s cigaretou
Dražba ukončena:14.11.2021 20:02:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč