Jiří Sopko - Snící postava

Akvarel, 20x20 cm. Signováno vpravo dole Sopko 96. Rám, sklo.

o autorovi: 1942
Malíř, kreslíř, sochař, scénograf, pedagog. Studoval na SOŠV v Praze a na AVU v Praze u J. Horníka a A. Pelce, odborná stáž v Port-en-Moussone ve Francii. Pracoval jako odborný asistent na AVU, později docent, profesor a rektor tamtéž. Je zařazován do České grotesky. Jeho obrazy se vyznačují charakteristickou barevností, použitím akrylových barev.

37304. Snící postava
Dražba ukončena:13.11.2019 22:10:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 500 Kč