Jiří Sozanský - Konvolut 2 leptů

Lepty, 53x38 a 55x37 cm. Signovány vpravo dole. Rámovány, paspartovány, zaskleny.

o autorovi: 1946
Malíř, sochař, grafik, tvůrce objektů a instalací. Studoval na AVU u F. Jiroudka. Mnohostranně zaměřený výtvarník, námětově se orientuje na krajinu (především Mostecko), portrét, architektonické konstrukce s figurami, figurální kompozice. Jeho práce jsou soustředěny na člověka v mezních situacích. Je předsedou seskupení Boxart, člen SČUG Hollar. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG Praha a dalších významných českých galerií, také v Musée National d´Art Moderne v Paříži a v Helsinki Kaupungin Taidemuseo.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 180 000 Kč.

154472. Konvolut 2 leptů
Zbývá:9 dnů, 1 hodin
Konec dražby:08.02.2026 21:01:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč

1 000 Kč 30.01.2026 13:36:43 51