Jiří Sozanský - Vztyčování kříže

Lept, 48x34 cm, signováno vpravo dole Sozanský 73, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1946
Malíř, sochař, grafik, tvůrce objektů a instalací. Studoval na AVU u F. Jiroudka. Mnohostranně zaměřený výtvarník, námětově se orientuje na krajinu (především Mostecko), portrét, architektonické konstrukce s figurami, figurální kompozice. Jeho práce jsou soustředěny na člověka v mezních situacích. Je předsedou seskupení Boxart, člen SČUG Hollar. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG Praha a dalších významných českých galerií, také v Musée National d´Art Moderne v Paříži a v Helsinki Kaupungin Taidemuseo.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 180 000 Kč.

14110. Vztyčování kříže
Dražba ukončena:15.11.2017 21:00:30
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 200 Kč