Jiří Stýblo - Josef Čapek

Olej na plátně, 80x80 cm. Signováno vpravo dole Stýblo. Nerámováno.

Pozn.: Přiložen certifikát vydavatele díla.

Nejdelší strana: 80 cm

Tento obraz představuje poctu Josefu Čapkovi – významnému malíři, spisovateli a ilustrátorovi, jehož život a tvorba zanechaly hlubokou stopu v české kultuře.

Dominantou díla je portrét Čapka s typickými kulatými brýlemi.

V levé horní části obrazu se objevují jeho slavné postavičky Pejsek a kočička, připomínající dětský svět plný hravosti, fantazie a laskavého humoru. Ty kontrastují s vážným pohledem portrétovaného, který symbolizuje Čapkovo hluboké humanistické smýšlení.

V levé dolní části je přemalován známý Čapkovo obraz Námořník, jako odkaz na Čapkovu malířskou modernu a jeho příklon k avantgardě.

o autorovi: 1979

certifikát
152570. Josef Čapek
Zbývá:0 dnů, 14 hodin
Konec dražby:29.01.2026 20:49:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:5 000 Kč