Jitka Válová - Dvě postavy

Litografie, 23x16 cm, signováno vpravo dole, datováno 1966, pasparta, zaskleno.

Jitka Válová
1922, Kladno - 2011, Kladno
Studentka UMPRUM (1945-1950), kde se učila u profesorů J. Nováka, J. Kaplického a E. Filly. Celý život žila a pracovala se svým dvojčetem Květou Válovou. Česká malířka a grafička. Její tvorba byla řazena do proudu nové figurace. Ztvárňovala zejména motivy zápasů, kde proti sobě bojují lidé s lidmi, ale i se zvířaty. Často byla její díla vystavována společně s obrazy její sestry a tvorbou skupinou Trasa. Dohromady byla její díla součástí více než sta samostatných a kolektivních výstav.

1726. Dvě postavy
Dražba ukončena:27.11.2014 19:44:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 300 Kč