Jitka Válová - Postavy

Litografie, 48x32 cm. Signováno vpravo dole J. Válová 09. Rám, sklo.

o autorovi: 1922-2011
Narodila se v Kladně. Studovala nejprve rytectví v Železném Brodě, poté v Praze UMPRUM u prof. Filly. Ve své tvorbě se zaměřila na figurální malbu, kde zobrazovala pohyb, vztahy, nálady, často ve vyhrocených situacích. Její život i tvorba byly úzce spjaty se sestrou - dvojčetem Květou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

26366. Postavy
Dražba ukončena:16.01.2019 19:25:00
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:7 500 Kč