Olej na plátně, 64x48 cm. Signováno vpravo dole J. See. Rámováno.
Nejdelší strana: 77 cm
Na předložené olejomalbě je zobrazena scéna odehrávající se vysoko v horách. Kompozice je velice bohatá, ale divákovou pozornost zaujme především postava dívky, která sedí na dřevěném zábradlí a dívá se do dálky. Právě tato dívka, obklopena zvířaty, mezi kterými vidíme ovce, kozla, berana, krávu a její věrného psa, je hlavním námětem kompozice. Scéna je zasazena do chátrající budovy a při pohledu na toto dílo si divák klade otázku, co předcházelo zobrazenému okamžiku, anebo otázku protikladnou, co se odehraje za chvíli? Odpověď zůstává otevřená. Ale pohled do dálky a jasné světlo, které výrazně přichází do kompozice z levé strany a osvětluje zatemněný prostor budovy naznačuje naději, kterou autor nepochybně měl záměr předat. Barevnost kompozice je velmi teplá, převažují teplé odstíny okru. Jedná se o nepochybně kvalitní umělecké dílo a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.