Josef  Hodek - Italská exprese

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, 72 x 82 cm, datováno 1924, signováno autorsky uprostřed dole, rámováno v galerijním italském uměleckém odstupňovaném masivním reprezentativním rámu v art deco  stylu se zlatavě hnědou patinací, rozměr i s rámem 83 x 107 cm. Virtuózní galerijní mistrovská umělecká práce vznikla při pobytu umělce v Itálii v roce 1924. Styl art deco a expresivní způsob malby se u tohoto díla propojil ve spojení expresivního díla a rámu ve stylu art deco. Rozvinutá perspektiva s prolínáním barevného kontrastu přímo vtahuje diváka do děje s dráždivou působností, jež vytvářejí akty mladých dívek. Obraz původně byl součástí výzdoby české ambasády v Argentině. Dílo vystavováno s úspěchem. Následně ve vynikající umělecké sbírce českých krajanů žijících v New Yorku v USA. Harmonické raritní a vysoce kvalitní dílo ojediněle se v této kvalitě objevující na trhu s uměním! Rare!

o autorovi: 1888 – 1973
Malíř, grafik. Studoval učitelský ústav, ale výtvarně se vzdělával soukromě u svého otce, malíře Josefa Hodka (1856 – 1927), u Josefa Váchala, K. Reisnera a Alessandra de Pian v Praze. V malířství se věnoval figurálním námětům, zvláště člověku v krajině a při práci. Ve volné grafice využíval dřevoryt a litografii. Vydával bibliofilská díla a ilustroval knihy, vytvářel soubory exlibris. Vystavoval od r. 1921 doma i v cizině. Působil jako učitel na Slovácku, kromě malby se zabýval sběrem lidových písní, zapisoval lidové zvyky a obyčeje. Pro plzeňské divadlo vytvořil scénické návrhy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v dalších českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

107502. Italská exprese
Dražba ukončena:20.12.2023 21:00:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč