Josef  Hodek - Podzim na Lnářsku

Olej na plátně. 60x88 cm. Signováno vpravo dole Jos. Hodek 52. Rámováno.

Stav: Rám poškozen. Malba poškozena.

Pozn.: Pochází z majetku Škoda Investment a.s.

o autorovi: 1888 – 1973
Malíř, grafik. Studoval učitelský ústav, ale výtvarně se vzdělával soukromě u svého otce, malíře Josefa Hodka (1856 – 1927), u Josefa Váchala, K. Reisnera a Alessandra de Pian v Praze. V malířství se věnoval figurálním námětům, zvláště člověku v krajině a při práci. Ve volné grafice využíval dřevoryt a litografii. Vydával bibliofilská díla a ilustroval knihy, vytvářel soubory exlibris. Vystavoval od r. 1921 doma i v cizině. Působil jako učitel na Slovácku, kromě malby se zabýval sběrem lidových písní, zapisoval lidové zvyky a obyčeje. Pro plzeňské divadlo vytvořil scénické návrhy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v dalších českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

39767. Podzim na Lnářsku
Dražba ukončena:29.01.2020 19:19:06
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 600 Kč