Josef  Hodek - V mlze na Kokšíně

Olej na kartonu, 52x73 cm. Signováno vpravo dole Josef Hodek 1946. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1888 – 1973
Malíř, grafik. Studoval učitelský ústav, ale výtvarně se vzdělával soukromě u svého otce, malíře Josefa Hodka (1856 – 1927), u Josefa Váchala, K. Reisnera a Alessandra de Pian v Praze. V malířství se věnoval figurálním námětům, zvláště člověku v krajině a při práci. Ve volné grafice využíval dřevoryt a litografii. Vydával bibliofilská díla a ilustroval knihy, vytvářel soubory exlibris. Vystavoval od r. 1921 doma i v cizině. Působil jako učitel na Slovácku, kromě malby se zabýval sběrem lidových písní, zapisoval lidové zvyky a obyčeje. Pro plzeňské divadlo vytvořil scénické návrhy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v dalších českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

35412. V mlze na Kokšíně
Dražba ukončena:26.09.2019 21:48:44
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 200 Kč