Josef  Hodek - Ze Škodovky, Malá kovárna

Olej na plátně. 82x122 cm. Signováno vpravo dole Jos. Hodek 1951. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Vzadu autorský přípis. Pochází z majetku Škoda Investment a.s.

o autorovi: 1888 – 1973
Malíř, grafik. Studoval učitelský ústav, ale výtvarně se vzdělával soukromě u svého otce, malíře Josefa Hodka (1856 – 1927), u Josefa Váchala, K. Reisnera a Alessandra de Pian v Praze. V malířství se věnoval figurálním námětům, zvláště člověku v krajině a při práci. Ve volné grafice využíval dřevoryt a litografii. Vydával bibliofilská díla a ilustroval knihy, vytvářel soubory exlibris. Vystavoval od r. 1921 doma i v cizině. Působil jako učitel na Slovácku, kromě malby se zabýval sběrem lidových písní, zapisoval lidové zvyky a obyčeje. Pro plzeňské divadlo vytvořil scénické návrhy. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha a v dalších českých galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč.

39781. Ze Škodovky, Malá kovárna
Dražba ukončena:29.01.2020 19:43:41
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč