Alfons Mucha

3245. Loterie Národní jednoty pro jihozápadní Moravu v Brně

popis: Litografie, 190x100 cm, signováno vpravo dole v kameni Mucha, rám.

1860, Ivančice - 1939, Praha
Žák gymnázia v Brně (prof. Zelený). Později přijat jako dekorační malíř vídeňské malířské dílny Burgharta - Kautského. Působil v Mikulově, kde se věnoval především portrétní malbě. Poté odešel tvořit do Bolzana a následně nastoupil na akademii v Mnichově (prof. Herterich a Löfftz). V Paříži studoval na akademii St. Julien (prof. J. P. Laurens). V Paříži ilustruje díla historická, básnická, ale i časopisy pro mládež. Významná je jeho plakátová tvorba. Po šest let pracoval pro žurnalistku Saru Bernhardtovou, které se stará o plakáty a výpravu. Po několika úspěšných výstavách v Paříži vystavuje i ve Vídni a Praze. Roku 1904 nastoupil studia v USA, kde se učil na akademiích v New Yorku, Chicagu i Philadelphii. Jeho nejvýznačnějším dílem je Slovanská epopej (cyklus 20 obrovských obrazů se Slovanskými motivy).

Pozn.: Poškozeno.

dražba ukončena: 25.11.2015 22:06:00

vyvolávací cena: 10 000 Kč

vydraženo za: 90 000 Kč