Josef Jelínek - Na břehu

Olej na plátně, 55x65 cm, signováno vlevo dole Jelínek 1900, rám.

1871, Čimelice - 1945, Turnov
Student pražské akademie (1887-1894; prof. M. Pirner). Poté se učil v Bruselu (prof. Portaels a Stalaert). Po návratu do Prahy se opět vzdělával u prof. Pirnera a později nastoupil v Paříži do École des Beaux-Arts (prof. L. Bonat). Od figurální tvorby postupně přecházel ke krajinomalbě, ale maloval také oltářní obrazy a restauroval malby. Vystavoval u nás i v zahraničí (Londýn,...).

Pozn.: Rám mírně poškozen.

3835. Na břehu
Dražba ukončena:28.01.2016 20:55:33
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč