Josef Bárta - Na cestě

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Olej na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole Jos. Bárta. Rámováno.

Předložená olejomalba je dílem Josefa Bárty, žáka slavného Julia Mařáka. Na cestě zalité sluncem, která se vine krajinou, nacházíme dvě postavy. Lidské postavy nenarušují harmonii krajiny, ale naopak vytvářejí atmosféru spojitosti člověka s přírodou. Nad výjevem se otevírá vysoká obloha s kupícími se mraky, přes které prosvítá jasná modrá barva nebe. Svižný autorův rukopis svědčí o jeho nepochybné inspiraci letmou chvílí v přírodě. Syté zelené tóny svahů jsou podpořeny odstíny okru a harmonicky kontrastují s chladnými fialovými a modrými tóny. Tvorba Josefa Bárty je velmi ceněná ve sběratelských kruzích a je vynikající investiční příležitostí, která nesmí uniknout pozornosti milovníka a sběratele domácí krajinářské školy.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1864 - 1919

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 350 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
103960. Na cestě
Dražba ukončena:25.10.2023 20:44:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč