Olej na malířské lepence, 70 x 100 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno pod sklem v reprezentativním masivním dobovém uměleckém bohatě ornamentálně zdobeném a vyřezávaném rámu se zlaceným a patinovým povrchem.
Brilantní dílo umělce vzniklé při jeho návštěvě Horňácka, vtahuje diváka do optimisticky vyzařující letní krajiny s panoramatickým velkoformátovým pohledem na překrásnou krajinu okolí horňácké obce Velké nad Veličkou s pozadím Bílých Karpat, a oddělujících tento kout ČR od Slovenska.
Umělec zachytil dobovou krasu a členitost krajiny opravdovým mistrovským nasazením. Předkládané dílo patří mezi jedno z nejlepších děl autora vytvořených na Horňácku. Obraz pochází z vynikající folklorní sbírky umění se silným zaměřením na Horňácko. Mimořádná nabídka!
Josef Dostalík – Malíř, grafik, studoval na UMPRUM V Praze a soukromě u Oldřicha Blažíčka, podnikal časté studijní cesty, malíř, studoval soukromě u J. Schwarze a J. Haši a v letech 1923-1926 na Vyšší lidové škole.