Josef Dostalík - Radnice v Prostějově

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na dřevě, 57 x 40 cm. Signováno vlevo dole. Rámováno ve vídeňském rámu ze 30. let 20. století.

Poznámka současného majitele: Jedna z vedut náměstí v Prostějově namalovaná s citem pro hru světla a stínů s uplatněním moderních prvků ve stylizaci malby zachycující virtuózně panorama centra moravského města Prostějova. V současné době město Prostějov zastoupeno radnicí nakupuje díla se vztahem k městu, mimo jiné i malířova díla mistra Hohause a ostatních malířů působících v této části Hané. Výjimečné téma s velmi kvalitním malířským rukopisem.

o autorovi: Akademický malíř z Olomouce, oblíbený moravský krajinář.

107435. Radnice v Prostějově
Dražba ukončena:20.12.2023 19:54:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč