Josef Drha - Mariánské hory

Olej na plátně. 34x45 cm. Signováno vpravo dole J.Drha. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1912 – 2009
Malíř, grafik. Josef Drha (vlastním jménem Deingruber) studoval na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě u V. Wünscheho a J. Obšila. V malířském díle se nejvíce věnoval krajinářství, inspirovala ho Ostrava, motivy nacházel i v průmyslovém prostředí. Maloval též blízké Beskydy, portrétoval příbuzné a přátele. Jeho dílo se pohybuje mezi impresí a expresí. Byl členem Unie výtvarných umělců.

303287. Mariánské hory
Dražba ukončena:21.01.2020 20:05:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:1 100 Kč