Josef Drha - Zima na Pstruží

Olej na kartonu, 31x37 cm. Signováno vpravo dole J. Drha. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1912 – 2009
Malíř, grafik. Josef Drha (vlastním jménem Deingruber) studoval na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě u V. Wünscheho a J. Obšila. V malířském díle se nejvíce věnoval krajinářství, inspirovala ho Ostrava, motivy nacházel i v průmyslovém prostředí. Maloval též blízké Beskydy, portrétoval příbuzné a přátele. Jeho dílo se pohybuje mezi impresí a expresí. Byl členem Unie výtvarných umělců.

71414. Zima na Pstruží
Dražba ukončena:26.12.2021 20:18:26
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 000 Kč