Josef Hodek

1779. Kytice v modrém džbánku

popis: Tempera 60x46 cm, signováno vpravo dole Jos. Hodek 1943, rám, pasparta, zaskleno.

1888, Hořehledy - 1973, Plzeň
Soukromě se učil u svého otce J. Hodka (1926-1927). Grafiku studoval u Jos. Váchala v Praze. Zajímal se o jihomoravské lidové umění a krajiny. Maloval zátiší. Ve volné a užité grafice se specializoval na dřevořez.

Pozn.: Rám poškozen.

dražba ukončena: 28.01.2015 19:33:41

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 5 500 Kč