Josef Holler - Před startem

Tužka, tempera, 24x31 cm. Signováno vpravo dole Holler. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1903 – 1982
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na učitelském ústavu v Českých Budějovicích a po vojenské službě působil jako učitel. Věnoval se sportu a výtvarné tvorbě. Studoval externě u Z. Kratochvíla, po válce pokračoval ve studiích na École des Arts Décoratifs u F. Desnoyera a na École des Beaux Arts u R. Camiho v Paříži, posléze na AVU v Praze u V. Silovského. Pracoval v Africe jako expert UNESCO pro využití audiovizuálních médií, byl profesorem na Výtvarné akademii v Alžíru. Ilustroval knihy pro děti i dospělé. Byl členem JUV a SČVU. Vystavoval doma i v jinde v Evropě a v Africe.

61353. Před startem
Dražba ukončena:14.07.2021 22:06:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 14.07.2021 21:48:00 4656