Olej na plátně, 112x53 cm. Signováno vlevo dole Josef Huber Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 132 cm
Olejomalba od Josefa Hubera představuje velice dynamickou scénu. V prvním plánu obrazové kompozice se nachází mohutná postava muže, který v dynamickém pohybu překračuje říčný potok. V jeho pozadí se nachází žena na oslu, která svým natočením na levou stranu obrazové kompozice vytváří spolu se vznášejícím se andělem dynamický oblouk, který uzavírá vířivý pohyb zobrazené scény. Pozadí zobrazené skupiny tvoří svahy pahorku. Barevná kompozice obrazu je velmi sytá, převažují jasné zelené tóny pahorku, tlumené světlými modrými odstíny nebe a bělobou. Mistrovsky provedené emoce a anatomie zobrazených postav svědčí o vysoké kvalitě uměleckého díla a doporučujeme ho jako výbornou finanční investici.
o autorovi: 1858 – 1932
Rakouský malíř, žijící a pracující v Německu.