Josef Jíra - Vesnička v krajině

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 50x71 cm, signováno vpravo dole J. Jíra, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Pravost ověřena Markétou Jírovou, dcerou Josefa Jíry.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
7295. Vesnička v krajině
Dražba ukončena:26.01.2017 21:33:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:42 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
42 000 Kč limit (26.01.2017 21:28:26) 1667
41 000 Kč limit (26.01.2017 21:24:39) 337
41 000 Kč limit (26.01.2017 21:24:40) 1667
38 000 Kč limit (26.01.2017 21:20:54) 337
37 000 Kč limit (26.01.2017 21:20:53) 1667
32 000 Kč limit (26.01.2017 21:20:19) 337
31 000 Kč limit (26.01.2017 21:17:28) 2077
31 000 Kč limit (26.01.2017 21:20:18) 2077
30 000 Kč limit (26.01.2017 21:17:27) 1667
26 000 Kč limit (26.01.2017 21:15:38) 1667
25 000 Kč limit (26.01.2017 21:15:37) 337
22 000 Kč limit (26.01.2017 21:15:31) 337
21 000 Kč limit (26.01.2017 21:15:30) 2077
18 000 Kč limit (26.01.2017 21:10:51) 2077
17 000 Kč limit (26.01.2017 21:10:50) 1016
15 000 Kč limit (26.01.2017 21:06:33) 2077
14 000 Kč 26.01.2017 21:01:22 1016
13 000 Kč 26.01.2017 16:03:59 2077
12 000 Kč 26.01.2017 10:42:28 2360
11 000 Kč 25.01.2017 21:10:52 1667
10 000 Kč limit (11.01.2017 2:26:08) 354
10 000 Kč 11.01.2017 2:26:09 1011
9 500 Kč limit (11.01.2017 2:26:02) 354
9 000 Kč 11.01.2017 2:26:03 1011
8 500 Kč limit (09.01.2017 19:26:22) 354
8 000 Kč limit (09.01.2017 19:26:22) 264
6 000 Kč limit (09.01.2017 17:22:49) 354
5 500 Kč limit (09.01.2017 17:22:49) 2216
4 500 Kč limit (09.01.2017 14:24:51) 2216
4 400 Kč 07.01.2017 21:52:55 264
4 300 Kč limit (07.01.2017 21:52:45) 2216
4 200 Kč 07.01.2017 21:52:46 264
4 100 Kč limit (07.01.2017 14:50:23) 2216
4 000 Kč limit (07.01.2017 14:50:23) 264
3 200 Kč limit (06.01.2017 0:48:10) 264
3 100 Kč 06.01.2017 0:48:11 1011
3 000 Kč limit (06.01.2017 0:48:05) 264
2 900 Kč 06.01.2017 0:48:06 1011
2 800 Kč limit (06.01.2017 0:48:00) 264
2 700 Kč 06.01.2017 0:48:01 1011
2 600 Kč limit (06.01.2017 0:47:52) 264
2 500 Kč 06.01.2017 0:47:53 1011
2 400 Kč limit (05.01.2017 19:29:59) 264
2 300 Kč 04.01.2017 3:18:54 1011
2 200 Kč 03.01.2017 22:41:42 354
2 100 Kč 03.01.2017 16:57:56 1592
2 000 Kč 01.01.2017 22:47:18 1011
1 900 Kč 01.01.2017 13:47:41 198
1 800 Kč 01.01.2017 12:11:09 51
1 700 Kč 27.12.2016 19:12:29 1011
1 600 Kč 22.12.2016 7:16:17 337
1 500 Kč 21.12.2016 19:52:55 488