Josef Jíra - Beránek boží

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 15x10 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 99. Volný list.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
31875. Beránek boží
Dražba ukončena:16.05.2019 19:34:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:2 900 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 900 Kč 15.05.2019 22:13:06 3398
2 800 Kč limit (15.05.2019 22:12:45) 5460
2 700 Kč 15.05.2019 22:12:46 3398
2 600 Kč limit (15.05.2019 17:18:40) 5460
2 500 Kč limit (15.05.2019 17:18:39) 3970
2 200 Kč limit (15.05.2019 15:05:14) 3970
2 100 Kč 15.05.2019 15:05:15 1592
2 000 Kč limit (15.05.2019 9:36:58) 3970
1 900 Kč 14.05.2019 20:02:25 3398
1 800 Kč 14.05.2019 11:02:02 3567
1 700 Kč limit (14.05.2019 11:01:55) 3970
1 600 Kč 14.05.2019 11:01:56 3567
1 500 Kč limit (14.05.2019 9:58:53) 3970
1 400 Kč 12.05.2019 23:14:26 3398
1 300 Kč limit (11.05.2019 16:33:52) 3970
1 300 Kč 11.05.2019 16:33:53 3398
1 200 Kč limit (08.05.2019 10:42:28) 3970
1 100 Kč 08.05.2019 10:42:29 488
1 000 Kč limit (29.04.2019 13:13:38) 3970
900 Kč 26.04.2019 10:05:34 1592
800 Kč 18.04.2019 20:46:09 2880
700 Kč 18.04.2019 15:13:36 2272