Josef Jíra - Chatka v Černé studnici

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 45x60 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 80. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
47367. Chatka v Černé studnici
Dražba ukončena:29.07.2020 22:28:10
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:22 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
22 000 Kč limit (29.07.2020 22:23:09) 4970
21 000 Kč 29.07.2020 22:23:10 3014
20 000 Kč limit (29.07.2020 22:22:49) 4970
19 000 Kč limit (29.07.2020 22:22:48) 3014
18 000 Kč limit (29.07.2020 22:10:59) 3014
17 000 Kč limit (29.07.2020 22:10:58) 4694
15 000 Kč limit (29.07.2020 22:10:41) 4694
14 000 Kč limit (29.07.2020 22:10:40) 3014
12 000 Kč limit (29.07.2020 21:45:47) 4694
11 000 Kč limit (29.07.2020 21:45:46) 3912
7 500 Kč limit (28.07.2020 18:27:09) 3912
7 000 Kč 28.07.2020 16:24:54 1252
6 500 Kč limit (28.07.2020 15:22:27) 3229
6 000 Kč 28.07.2020 15:22:28 3121
5 500 Kč limit (28.07.2020 0:39:37) 3229
5 000 Kč 28.07.2020 0:39:38 4923
4 900 Kč 26.07.2020 18:41:34 3229
4 800 Kč 25.07.2020 22:41:33 2590
4 700 Kč 19.07.2020 5:41:52 3229
4 600 Kč 16.07.2020 9:23:15 826
4 500 Kč limit (14.07.2020 10:54:23) 3229
4 500 Kč 14.07.2020 10:54:24 6783
4 400 Kč limit (14.07.2020 10:54:04) 3229
4 300 Kč 14.07.2020 10:54:05 6783
4 200 Kč limit (12.07.2020 15:23:50) 3229
4 100 Kč 12.07.2020 15:23:51 849
4 000 Kč limit (12.07.2020 8:20:50) 3229
3 900 Kč 12.07.2020 8:20:51 3121
3 800 Kč limit (10.07.2020 8:12:12) 3229
3 700 Kč 10.07.2020 8:12:13 3121
3 600 Kč limit (08.07.2020 20:05:29) 3229
3 500 Kč limit (08.07.2020 20:05:28) 3912
3 300 Kč limit (08.07.2020 20:05:14) 3912
3 200 Kč 08.07.2020 20:05:15 3229
3 100 Kč limit (08.07.2020 20:05:11) 3912
3 000 Kč 08.07.2020 20:05:12 3229
2 900 Kč limit (08.07.2020 20:05:08) 3912
2 800 Kč 08.07.2020 20:05:09 3229
2 700 Kč limit (08.07.2020 20:05:04) 3912
2 600 Kč 08.07.2020 20:05:05 3229
2 500 Kč limit (08.07.2020 18:45:34) 3912
2 400 Kč 08.07.2020 7:01:20 3229
2 300 Kč 07.07.2020 19:07:15 2837
2 200 Kč 07.07.2020 15:03:38 3121
2 100 Kč 06.07.2020 20:16:28 4966
2 000 Kč 06.07.2020 10:33:10 6634
1 900 Kč 06.07.2020 7:13:00 3229
1 800 Kč 05.07.2020 14:34:27 2216
1 700 Kč 05.07.2020 8:21:59 3229
1 600 Kč 03.07.2020 19:22:54 2216
1 500 Kč 03.07.2020 18:54:47 5058