Josef Jíra - Chrpy (Poetický motiv)

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 36x48 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 98. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
57316. Chrpy (Poetický motiv)
Dražba ukončena:31.03.2021 22:17:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:270 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
270 000 Kč limit (31.03.2021 22:12:27) 3769
260 000 Kč 31.03.2021 22:10:57 8053
250 000 Kč limit (31.03.2021 22:10:41) 3769
250 000 Kč 31.03.2021 22:10:42 8053
240 000 Kč limit (31.03.2021 22:09:38) 3769
230 000 Kč 31.03.2021 22:09:39 8053
220 000 Kč limit (31.03.2021 22:08:52) 3769
210 000 Kč 31.03.2021 22:05:28 8053
200 000 Kč limit (31.03.2021 22:03:19) 3769
200 000 Kč 31.03.2021 22:03:20 8053
190 000 Kč limit (31.03.2021 22:02:24) 3769
180 000 Kč 31.03.2021 22:02:25 8053
170 000 Kč limit (31.03.2021 22:01:24) 3769
160 000 Kč 31.03.2021 22:00:52 8053
150 000 Kč limit (31.03.2021 22:00:42) 3769
150 000 Kč 31.03.2021 22:00:43 8053
140 000 Kč limit (31.03.2021 22:00:08) 3769
130 000 Kč limit (31.03.2021 21:59:49) 7493
130 000 Kč limit (31.03.2021 21:59:50) 3769
110 000 Kč 31.03.2021 21:04:50 7493
100 000 Kč limit (31.03.2021 21:04:24) 3769
100 000 Kč 31.03.2021 21:04:25 7493
95 000 Kč limit (31.03.2021 20:56:39) 3769
90 000 Kč 31.03.2021 16:13:16 7493
85 000 Kč 30.03.2021 22:07:34 3769
80 000 Kč limit (17.03.2021 15:36:10) 7493
75 000 Kč 17.03.2021 15:36:11 3014
70 000 Kč limit (16.03.2021 21:25:52) 7493
65 000 Kč 15.03.2021 22:05:38 2754
60 000 Kč limit (15.03.2021 22:03:54) 7493
55 000 Kč 15.03.2021 22:03:55 2754
50 000 Kč limit (09.03.2021 22:27:25) 7493
49 000 Kč 09.03.2021 22:27:26 6491
48 000 Kč limit (09.03.2021 22:27:21) 7493
47 000 Kč 09.03.2021 22:27:22 6491
46 000 Kč limit (07.03.2021 0:06:05) 7493
45 000 Kč 07.03.2021 0:06:06 8113
44 000 Kč limit (05.03.2021 18:35:52) 7493
43 000 Kč limit (05.03.2021 18:35:41) 6491
43 000 Kč 05.03.2021 18:35:42 7493
42 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:39) 6491
41 000 Kč 05.03.2021 9:33:40 3759
40 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:27) 6491
39 000 Kč 05.03.2021 9:33:28 3759
38 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:25) 6491
37 000 Kč 05.03.2021 9:33:26 3759
36 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:23) 6491
35 000 Kč 05.03.2021 9:33:24 3759
34 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:21) 6491
33 000 Kč 05.03.2021 9:33:22 3759
32 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:18) 6491
31 000 Kč 05.03.2021 9:33:19 3759
30 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:16) 6491
29 000 Kč 05.03.2021 9:33:17 3759
28 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:13) 6491
27 000 Kč 05.03.2021 9:33:14 3759
26 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:11) 6491
25 000 Kč limit (05.03.2021 9:33:10) 3759
3 400 Kč limit (05.03.2021 9:33:03) 6491
3 300 Kč 05.03.2021 9:33:04 3759
3 200 Kč limit (05.03.2021 7:45:35) 6491
3 100 Kč limit (05.03.2021 7:45:34) 6051
2 900 Kč limit (05.03.2021 7:45:27) 6491
2 800 Kč limit (05.03.2021 7:45:26) 6051
2 600 Kč limit (05.03.2021 7:45:22) 6491
2 500 Kč limit (05.03.2021 7:45:21) 6051
2 300 Kč limit (05.03.2021 7:45:12) 6491
2 200 Kč 05.03.2021 7:45:13 6051
2 100 Kč limit (05.03.2021 6:22:01) 6491
2 000 Kč 05.03.2021 6:22:02 659
1 900 Kč limit (04.03.2021 15:35:08) 6491
1 800 Kč 04.03.2021 15:02:33 6263
1 700 Kč 03.03.2021 20:02:06 2216
1 600 Kč 03.03.2021 19:56:38 5058
1 500 Kč 03.03.2021 19:29:27 8053