Josef Jíra - Dva konce

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 15x13 cm. Signováno vpravo dole Josef Jíra 84. Pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
43168. Dva konce
Dražba ukončena:16.04.2020 21:00:48
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 700 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 700 Kč 16.04.2020 20:55:48 457
1 600 Kč 16.04.2020 20:51:26 598
1 500 Kč 16.04.2020 20:30:37 2590
1 400 Kč 16.04.2020 19:44:24 457
1 300 Kč 16.04.2020 19:11:18 6099
1 200 Kč 16.04.2020 0:41:09 2590
1 100 Kč 15.04.2020 14:42:31 457
1 000 Kč 13.04.2020 23:17:08 2590
900 Kč 25.03.2020 20:08:36 6099
800 Kč 24.03.2020 7:00:26 4747
700 Kč 23.03.2020 20:32:34 2880