Josef Jíra - Humprecht

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 40x50 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 99. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 52 cm

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
107139. Humprecht
Dražba ukončena:14.12.2023 20:24:39
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:240 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
240 000 Kč 14.12.2023 20:21:39 12832
230 000 Kč 14.12.2023 20:19:24 7493
220 000 Kč 14.12.2023 20:17:05 12832
210 000 Kč 14.12.2023 19:51:14 7493
200 000 Kč 14.12.2023 19:49:13 12832
190 000 Kč limit (14.12.2023 19:49:12) 7493
150 000 Kč 12.12.2023 17:30:09 7493
140 000 Kč 12.12.2023 10:13:30 3792
130 000 Kč limit (12.12.2023 10:13:29) 7493
90 000 Kč limit (12.12.2023 10:13:20) 7493
85 000 Kč limit (12.12.2023 10:13:19) 3792
75 000 Kč limit (10.12.2023 15:58:48) 7493
70 000 Kč 10.12.2023 15:58:49 6491
65 000 Kč limit (10.12.2023 14:05:58) 7493
60 000 Kč limit (10.12.2023 14:05:57) 8529
48 000 Kč limit (09.12.2023 20:30:29) 8529
47 000 Kč 07.12.2023 7:41:38 9295
46 000 Kč 06.12.2023 23:17:42 3792
45 000 Kč 04.12.2023 14:22:15 9295
44 000 Kč 03.12.2023 22:24:05 10673
43 000 Kč 01.12.2023 20:43:31 10831
42 000 Kč 01.12.2023 18:12:09 5536
41 000 Kč 01.12.2023 11:49:13 5058
40 000 Kč limit (01.12.2023 11:02:30) 8529
40 000 Kč 01.12.2023 11:02:31 9295
39 000 Kč limit (01.12.2023 11:02:27) 8529
38 000 Kč 01.12.2023 11:02:28 9295
37 000 Kč limit (01.12.2023 11:02:24) 8529
36 000 Kč 01.12.2023 11:02:25 9295
35 000 Kč limit (01.12.2023 11:02:21) 8529
34 000 Kč 01.12.2023 11:02:22 9295
33 000 Kč limit (01.12.2023 11:02:18) 8529
32 000 Kč 01.12.2023 11:02:19 9295
31 000 Kč limit (01.12.2023 11:02:12) 8529
30 000 Kč 01.12.2023 11:02:13 9295
29 000 Kč limit (01.12.2023 11:02:06) 8529
28 000 Kč 01.12.2023 11:02:07 9295
27 000 Kč limit (01.12.2023 11:02:02) 8529
26 000 Kč 01.12.2023 11:02:03 9295
25 000 Kč limit (01.12.2023 11:01:59) 8529
24 000 Kč 01.12.2023 11:02:00 9295
23 000 Kč limit (01.12.2023 11:01:56) 8529
22 000 Kč 01.12.2023 11:01:57 9295
21 000 Kč limit (01.12.2023 11:01:53) 8529
20 000 Kč 01.12.2023 11:01:54 9295
19 000 Kč limit (01.12.2023 11:01:51) 8529
18 000 Kč 01.12.2023 11:01:52 9295
17 000 Kč limit (01.12.2023 11:01:47) 8529
16 000 Kč 01.12.2023 11:01:48 9295
15 000 Kč limit (01.12.2023 4:07:57) 8529
14 000 Kč 01.12.2023 4:07:58 2360
13 000 Kč limit (01.12.2023 1:56:20) 8529
12 000 Kč limit (01.12.2023 1:56:19) 3699
10 000 Kč limit (01.12.2023 1:56:07) 8529
9 500 Kč 01.12.2023 1:56:08 3699
9 000 Kč limit (01.12.2023 1:55:54) 8529
8 500 Kč 01.12.2023 1:55:55 3699
8 000 Kč limit (01.12.2023 1:55:35) 8529
7 500 Kč 01.12.2023 1:55:36 3699
7 000 Kč limit (01.12.2023 1:55:27) 8529
6 500 Kč 01.12.2023 1:55:28 3699
6 000 Kč limit (01.12.2023 1:54:47) 8529
5 500 Kč 01.12.2023 1:54:48 3699
5 000 Kč limit (30.11.2023 18:01:03) 8529