Josef Jíra - Kolébka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Lept, 13x9 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 90. Rám, pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
19828. Kolébka
Dražba ukončena:26.04.2018 19:13:41
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 300 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 300 Kč limit (26.04.2018 19:08:40) 3792
3 200 Kč 26.04.2018 19:08:41 3882
3 100 Kč limit (26.04.2018 19:06:25) 3792
3 000 Kč 26.04.2018 19:06:26 3882
2 900 Kč limit (25.04.2018 18:16:03) 3792
2 800 Kč limit (25.04.2018 18:16:02) 2754
2 600 Kč limit (25.04.2018 18:15:43) 2754
2 500 Kč 25.04.2018 18:15:44 3792
2 400 Kč limit (25.04.2018 18:15:36) 2754
2 300 Kč 25.04.2018 18:15:37 3792
2 200 Kč limit (25.04.2018 15:03:19) 2754
2 100 Kč limit (25.04.2018 15:03:18) 2272
1 800 Kč limit (25.04.2018 13:40:33) 2272
1 700 Kč limit (25.04.2018 13:40:32) 3603
1 400 Kč limit (24.04.2018 13:07:44) 2272
1 300 Kč 24.04.2018 13:07:45 849
1 200 Kč limit (23.04.2018 19:12:34) 2272
1 100 Kč 17.04.2018 23:23:13 354
1 000 Kč 03.04.2018 22:05:39 3387
900 Kč 03.04.2018 12:38:41 2970
800 Kč 31.03.2018 0:38:03 2272
700 Kč 30.03.2018 11:55:45 3792
600 Kč 30.03.2018 10:45:28 2360
500 Kč 29.03.2018 23:50:25 849