Josef Jíra

40894. Křížová cesta 2/3

popis: Olej na plátně. 50x60m. Signováno vpravo dole J.Jíra. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u prof. Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

dražba ukončena: 26.02.2020 21:27:55

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 95 000 Kč