Josef Jíra - Křížová cesta 2/3

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně. 50x60m. Signováno vpravo dole J.Jíra. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
40894. Křížová cesta 2/3
Dražba ukončena:26.02.2020 21:27:55
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:95 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
95 000 Kč limit (26.02.2020 21:22:54) 5958
90 000 Kč 26.02.2020 21:22:55 5000
85 000 Kč limit (24.02.2020 10:04:58) 5958
80 000 Kč 24.02.2020 10:04:59 5536
75 000 Kč limit (20.02.2020 0:51:10) 5958
70 000 Kč 20.02.2020 0:51:11 5536
65 000 Kč limit (15.02.2020 2:50:05) 5958
60 000 Kč limit (15.02.2020 2:50:04) 3792
26 000 Kč limit (13.02.2020 20:25:36) 3792
25 000 Kč 13.02.2020 20:25:37 4889
24 000 Kč limit (13.02.2020 20:24:57) 3792
23 000 Kč 13.02.2020 20:24:58 4889
22 000 Kč limit (13.02.2020 20:24:14) 3792
21 000 Kč 13.02.2020 20:24:15 4889
20 000 Kč limit (13.02.2020 18:13:57) 3792
19 000 Kč 13.02.2020 18:13:58 604
18 000 Kč limit (12.02.2020 22:05:22) 3792
17 000 Kč 12.02.2020 21:11:39 604
16 000 Kč 12.02.2020 14:11:23 4889
15 000 Kč 11.02.2020 20:35:23 1618
14 000 Kč 11.02.2020 18:41:25 5058
13 000 Kč 11.02.2020 9:55:55 2633
12 000 Kč 10.02.2020 7:58:46 4889
11 000 Kč 08.02.2020 23:34:12 834
10 000 Kč 08.02.2020 16:26:27 2142
9 500 Kč 08.02.2020 14:35:01 834
9 000 Kč 07.02.2020 23:57:59 318
8 500 Kč 07.02.2020 22:41:38 834
8 000 Kč limit (07.02.2020 22:41:24) 4889
8 000 Kč 07.02.2020 22:41:25 834
7 500 Kč limit (07.02.2020 22:41:12) 4889
7 000 Kč 07.02.2020 22:41:13 834
6 500 Kč limit (07.02.2020 22:41:01) 4889
6 000 Kč 07.02.2020 22:41:02 834
5 500 Kč limit (07.02.2020 21:00:42) 4889
5 000 Kč limit (07.02.2020 21:00:41) 5215
2 000 Kč limit (07.02.2020 21:00:12) 5215
1 900 Kč 07.02.2020 21:00:13 4889
1 800 Kč limit (07.02.2020 18:05:01) 5215
1 700 Kč 07.02.2020 17:38:51 4966
1 600 Kč 07.02.2020 17:08:15 849
1 500 Kč 07.02.2020 16:05:10 51