Josef Jíra - List ze Šternberka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 43x33 cm. Signováno vpravo dole Josef Jíra 80. Volný list.

Pozn.: Papír mírně zašpiněn.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
34455. List ze Šternberka
Dražba ukončena:18.09.2019 20:58:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč limit (18.09.2019 20:53:43) 4141
5 500 Kč limit (18.09.2019 20:53:42) 3399
5 000 Kč limit (18.09.2019 20:53:02) 3399
4 900 Kč limit (18.09.2019 20:51:58) 4141
4 800 Kč 18.09.2019 20:51:59 3399
4 700 Kč limit (18.09.2019 20:50:31) 4141
4 600 Kč limit (18.09.2019 20:50:30) 3399
4 200 Kč limit (18.09.2019 20:49:54) 4141
4 100 Kč limit (18.09.2019 20:49:53) 3399
3 900 Kč limit (18.09.2019 20:49:12) 4141
3 800 Kč limit (18.09.2019 20:48:28) 3399
3 700 Kč 18.09.2019 20:48:29 4141
3 600 Kč limit (18.09.2019 20:48:12) 3399
3 500 Kč 18.09.2019 20:48:13 4141
3 400 Kč 18.09.2019 19:48:49 3399
3 300 Kč limit (18.09.2019 6:07:22) 3603
3 300 Kč 18.09.2019 6:07:23 3399
3 200 Kč limit (17.09.2019 15:54:06) 3603
3 100 Kč limit (17.09.2019 15:53:43) 488
3 000 Kč 17.09.2019 15:53:44 3603
2 900 Kč limit (17.09.2019 0:14:21) 488
2 800 Kč 17.09.2019 0:14:22 3603
2 700 Kč limit (27.08.2019 19:43:50) 488
2 600 Kč 20.08.2019 12:44:39 4216
2 500 Kč 15.08.2019 17:55:57 4889
2 400 Kč 07.08.2019 20:28:41 488
2 300 Kč 06.08.2019 9:33:50 1865
2 200 Kč 07.07.2019 13:12:41 354
2 100 Kč 30.06.2019 11:21:25 2752
2 000 Kč limit (12.06.2019 8:58:03) 4570
2 000 Kč 12.06.2019 8:58:04 51
1 900 Kč limit (08.06.2019 16:35:59) 4570
1 800 Kč 08.06.2019 16:36:00 3399
1 700 Kč limit (06.06.2019 15:07:09) 4570
1 600 Kč 06.06.2019 15:07:10 5215
1 500 Kč limit (06.06.2019 15:06:53) 4570
1 400 Kč 06.06.2019 15:06:54 5215
1 300 Kč limit (05.06.2019 21:29:22) 4570
1 200 Kč limit (05.06.2019 21:29:09) 5215
1 200 Kč 05.06.2019 21:29:10 4570
1 100 Kč limit (04.06.2019 8:01:15) 5215
1 000 Kč 01.06.2019 21:00:59 2142