Josef Jíra - Lyžaři

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika, 28x39 cm. Signováno vlevo dole J. Jíra. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Signatura s věnováním. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
25268. Lyžaři
Dražba ukončena:29.11.2018 20:00:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
15 000 Kč limit (27.11.2018 15:03:54) 354
14 000 Kč 27.11.2018 15:03:55 488
13 000 Kč limit (27.11.2018 15:03:48) 354
12 000 Kč 27.11.2018 15:03:49 488
11 000 Kč limit (21.11.2018 10:55:32) 354
10 000 Kč limit (21.11.2018 10:55:31) 1601
8 000 Kč limit (16.11.2018 23:25:09) 354
7 500 Kč 11.11.2018 20:44:36 488
7 000 Kč limit (11.11.2018 20:44:27) 354
7 000 Kč limit (11.11.2018 20:44:28) 488
4 300 Kč limit (11.11.2018 20:44:01) 354
4 200 Kč 11.11.2018 20:44:02 488
4 100 Kč limit (09.11.2018 12:19:40) 354
4 000 Kč 09.11.2018 12:19:41 831
3 900 Kč limit (09.11.2018 12:19:33) 354
3 800 Kč 09.11.2018 12:19:34 831
3 700 Kč limit (09.11.2018 12:19:29) 354
3 600 Kč 09.11.2018 12:19:30 831
3 500 Kč limit (09.11.2018 10:07:28) 354
3 400 Kč 09.11.2018 10:07:29 3121
3 300 Kč limit (08.11.2018 20:39:53) 354
3 200 Kč 08.11.2018 20:39:54 488
3 100 Kč limit (08.11.2018 16:24:26) 354
3 000 Kč limit (08.11.2018 16:24:25) 1601
1 800 Kč limit (08.11.2018 16:23:46) 354
1 700 Kč 08.11.2018 16:23:47 1601
1 600 Kč limit (08.11.2018 14:24:38) 354
1 500 Kč 08.11.2018 14:24:39 3121
1 400 Kč limit (07.11.2018 23:46:15) 354
1 300 Kč 07.11.2018 23:46:16 3121
1 200 Kč limit (07.11.2018 21:17:01) 354
1 100 Kč limit (07.11.2018 19:16:47) 1345
1 100 Kč limit (07.11.2018 21:17:00) 1345
1 000 Kč 06.11.2018 22:51:42 604