Josef Jíra - Oči

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 35x33 cm. Signováno vlevo dole J. Jíra. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
36628. Oči
Dražba ukončena:30.10.2019 22:10:22
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:25 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
25 000 Kč limit (30.10.2019 22:05:21) 5958
25 000 Kč 30.10.2019 22:05:22 3054
24 000 Kč limit (30.10.2019 22:04:35) 5958
23 000 Kč 30.10.2019 22:04:36 3054
22 000 Kč limit (30.10.2019 22:03:14) 5958
21 000 Kč 30.10.2019 22:03:15 3054
20 000 Kč limit (30.10.2019 21:56:52) 5958
19 000 Kč 30.10.2019 21:56:53 5673
18 000 Kč limit (30.10.2019 21:01:48) 5958
17 000 Kč 30.10.2019 21:01:49 3121
16 000 Kč limit (27.10.2019 22:32:32) 5958
15 000 Kč 27.10.2019 22:32:33 852
14 000 Kč limit (27.10.2019 2:55:30) 5958
13 000 Kč 13.10.2019 20:02:12 5811
12 000 Kč 07.10.2019 22:27:29 189
11 000 Kč 05.10.2019 20:46:50 1217
10 000 Kč limit (03.10.2019 21:53:07) 3558
10 000 Kč limit (03.10.2019 21:53:08) 1217
7 500 Kč limit (03.10.2019 21:52:40) 3558
7 000 Kč 03.10.2019 21:52:41 1217
6 500 Kč limit (03.10.2019 21:52:33) 3558
6 000 Kč 03.10.2019 21:52:34 1217
5 500 Kč limit (03.10.2019 11:53:14) 3558
5 000 Kč limit (03.10.2019 11:53:13) 1217
4 700 Kč limit (03.10.2019 11:52:46) 1217
4 600 Kč 03.10.2019 11:52:47 3558
4 500 Kč limit (03.10.2019 11:52:36) 1217
4 400 Kč limit (03.10.2019 11:52:35) 3558
4 200 Kč limit (03.10.2019 6:09:52) 1217
4 100 Kč 03.10.2019 6:09:53 2216
4 000 Kč limit (03.10.2019 4:42:36) 1217
3 900 Kč 02.10.2019 10:33:07 5673
3 800 Kč 02.10.2019 10:11:58 1592
3 700 Kč 02.10.2019 9:01:29 659
3 600 Kč 01.10.2019 20:28:28 852
3 500 Kč 01.10.2019 17:13:51 3229
3 400 Kč 01.10.2019 13:04:22 852
3 300 Kč 01.10.2019 5:09:37 2216
3 200 Kč 30.09.2019 15:21:52 852
3 100 Kč 30.09.2019 8:07:09 2216
3 000 Kč 29.09.2019 13:50:53 852
2 900 Kč 29.09.2019 0:01:56 488
2 800 Kč 28.09.2019 7:34:32 3229
2 700 Kč 27.09.2019 16:52:01 5058
2 600 Kč 27.09.2019 16:28:47 3603
2 500 Kč limit (27.09.2019 16:28:41) 852
2 500 Kč 27.09.2019 16:28:42 3603
2 400 Kč limit (27.09.2019 16:28:35) 852
2 300 Kč 27.09.2019 16:28:36 3603
2 200 Kč limit (27.09.2019 16:28:31) 852
2 100 Kč 27.09.2019 16:28:32 3603
2 000 Kč limit (27.09.2019 16:28:27) 852
1 900 Kč 27.09.2019 16:28:28 3603
1 800 Kč limit (27.09.2019 2:39:26) 852
1 700 Kč limit (27.09.2019 2:39:25) 2001
1 500 Kč limit (27.09.2019 0:17:44) 2001