Josef Jíra - Podhorská vesnička

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 50x71 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra. Rámováno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Pravost ověřena Markétou Jírovou, dcerou Josefa Jíry.

 

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
91435. Podhorská vesnička
Dražba ukončena:29.03.2023 20:58:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:65 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
65 000 Kč 29.03.2023 20:53:45 11921
60 000 Kč limit (26.03.2023 12:40:40) 12441
60 000 Kč 26.03.2023 12:40:41 8053
55 000 Kč limit (24.03.2023 22:36:32) 12441
50 000 Kč 24.03.2023 19:49:40 1576
49 000 Kč limit (24.03.2023 19:49:22) 6987
49 000 Kč 24.03.2023 19:49:23 1576
48 000 Kč limit (24.03.2023 19:49:00) 6987
47 000 Kč 24.03.2023 19:49:01 1576
46 000 Kč 23.03.2023 17:56:10 6987
45 000 Kč limit (23.03.2023 17:56:03) 10020
44 000 Kč 23.03.2023 17:56:04 6987
43 000 Kč limit (23.03.2023 17:55:57) 10020
42 000 Kč 23.03.2023 17:55:58 6987
41 000 Kč limit (22.03.2023 23:56:00) 10020
40 000 Kč 22.03.2023 23:56:01 6987
39 000 Kč limit (22.03.2023 23:55:27) 10020
38 000 Kč 22.03.2023 23:55:28 6987
37 000 Kč limit (21.03.2023 20:31:04) 10020
36 000 Kč 19.03.2023 22:43:22 6987
35 000 Kč limit (19.03.2023 22:43:21) 1576
31 000 Kč limit (19.03.2023 12:51:00) 1576
30 000 Kč 19.03.2023 10:51:30 12441
29 000 Kč limit (19.03.2023 10:51:29) 6987
21 000 Kč 18.03.2023 2:25:05 6987
20 000 Kč 15.03.2023 20:51:38 3792
19 000 Kč 15.03.2023 12:23:19 6987
18 000 Kč 12.03.2023 22:22:22 10020
17 000 Kč 12.03.2023 9:12:59 11586
16 000 Kč 10.03.2023 20:41:53 4632
15 000 Kč limit (07.03.2023 22:50:07) 1576
15 000 Kč 07.03.2023 22:50:08 529
14 000 Kč limit (07.03.2023 0:57:34) 1576
13 000 Kč 05.03.2023 18:43:07 10207
12 000 Kč limit (05.03.2023 18:43:01) 1576
11 000 Kč 05.03.2023 18:43:02 10207
10 000 Kč limit (05.03.2023 18:42:56) 1576
9 500 Kč 05.03.2023 18:42:57 10207
9 000 Kč limit (05.03.2023 18:27:43) 1576
8 500 Kč 02.03.2023 17:03:23 5811
8 000 Kč 28.02.2023 11:58:06 3121
7 500 Kč 26.02.2023 21:12:30 2545
7 000 Kč 26.02.2023 10:29:16 11586
6 500 Kč 25.02.2023 18:14:31 10207
6 000 Kč 25.02.2023 16:30:04 10973
5 500 Kč 25.02.2023 15:50:15 2880
5 000 Kč limit (25.02.2023 15:50:09) 5420
4 900 Kč 25.02.2023 15:50:10 2880
4 800 Kč limit (25.02.2023 15:50:05) 5420
4 700 Kč 25.02.2023 15:50:06 2880
4 600 Kč limit (25.02.2023 15:50:00) 5420
4 500 Kč 25.02.2023 15:50:01 2880
4 400 Kč limit (25.02.2023 15:49:56) 5420
4 300 Kč 25.02.2023 15:49:57 2880
4 200 Kč limit (25.02.2023 15:49:51) 5420
4 100 Kč 25.02.2023 15:49:52 2880
4 000 Kč limit (25.02.2023 15:49:47) 5420
3 900 Kč 25.02.2023 15:49:48 2880
3 800 Kč limit (25.02.2023 15:49:43) 5420
3 700 Kč 25.02.2023 15:49:44 2880
3 600 Kč limit (25.02.2023 15:49:38) 5420
3 500 Kč 25.02.2023 15:49:39 2880
3 400 Kč limit (25.02.2023 15:49:33) 5420
3 300 Kč 25.02.2023 15:49:34 2880
3 200 Kč limit (25.02.2023 15:49:26) 5420
3 100 Kč 25.02.2023 15:49:27 2880
3 000 Kč limit (25.02.2023 8:42:47) 5420
2 900 Kč 25.02.2023 8:42:48 6634
2 800 Kč limit (24.02.2023 18:57:00) 5420
2 700 Kč 24.02.2023 18:57:01 2360
2 600 Kč limit (24.02.2023 18:56:55) 5420
2 500 Kč 24.02.2023 18:56:56 2360
2 400 Kč limit (24.02.2023 18:56:49) 5420
2 300 Kč 24.02.2023 18:56:50 2360
2 200 Kč limit (24.02.2023 18:53:16) 5420
2 100 Kč 24.02.2023 18:53:17 3121
2 000 Kč limit (24.02.2023 12:52:41) 5420
1 900 Kč 24.02.2023 9:27:56 5536
1 800 Kč 24.02.2023 9:08:31 11458
1 700 Kč 24.02.2023 1:28:54 6987
1 600 Kč 24.02.2023 0:41:33 2360
1 500 Kč 24.02.2023 0:07:40 2880