Josef Jíra - Poslední večeře

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 29x44 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra 84. Pasparta, sklo.


Pozn.: Papír mimo obrazovou část znečištěn.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
39549. Poslední večeře
Dražba ukončena:16.01.2020 21:54:12
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč limit (16.01.2020 21:48:22) 6547
19 000 Kč 16.01.2020 21:48:23 3691
18 000 Kč limit (16.01.2020 21:43:58) 6547
17 000 Kč 16.01.2020 21:43:37 3691
16 000 Kč 16.01.2020 21:39:33 536
15 000 Kč limit (16.01.2020 21:38:55) 6547
14 000 Kč 16.01.2020 21:38:56 536
13 000 Kč limit (16.01.2020 21:38:30) 6547
12 000 Kč 16.01.2020 21:38:31 536
11 000 Kč limit (16.01.2020 21:33:00) 6547
10 000 Kč 16.01.2020 21:33:01 3691
9 500 Kč limit (16.01.2020 21:32:36) 6547
9 000 Kč 16.01.2020 21:32:37 3691
8 500 Kč limit (16.01.2020 21:20:32) 6547
8 000 Kč limit (16.01.2020 21:20:31) 5970
7 000 Kč limit (16.01.2020 21:05:46) 5970
6 500 Kč 16.01.2020 19:08:27 3691
6 000 Kč 16.01.2020 7:25:40 659
5 500 Kč 15.01.2020 21:41:24 4889
5 000 Kč limit (15.01.2020 21:41:17) 3691
5 000 Kč 15.01.2020 21:41:18 4889
4 900 Kč limit (15.01.2020 21:41:08) 3691
4 800 Kč limit (15.01.2020 21:41:07) 4889
4 600 Kč limit (15.01.2020 21:40:40) 3691
4 500 Kč limit (15.01.2020 21:40:39) 4889
4 300 Kč limit (15.01.2020 20:11:49) 3691
4 200 Kč limit (15.01.2020 20:11:35) 4889
4 100 Kč 15.01.2020 20:11:36 3691
4 000 Kč limit (15.01.2020 19:21:10) 4889
3 900 Kč 15.01.2020 19:21:11 659
3 800 Kč 14.01.2020 17:55:02 4889
3 700 Kč 14.01.2020 16:43:22 747
3 600 Kč limit (14.01.2020 16:42:19) 1592
3 500 Kč limit (14.01.2020 16:42:18) 747
2 800 Kč limit (12.01.2020 19:37:42) 1592
2 700 Kč 11.01.2020 10:00:37 4889
2 600 Kč 09.01.2020 19:20:53 3398
2 500 Kč 09.01.2020 9:44:07 5251
2 400 Kč 06.01.2020 21:43:07 3398
2 300 Kč 22.12.2019 19:51:43 4889
2 200 Kč 22.12.2019 18:49:03 2142
2 100 Kč 19.12.2019 16:55:13 3912
2 000 Kč 18.12.2019 18:45:09 3398
1 900 Kč 18.12.2019 13:36:31 457
1 800 Kč 18.12.2019 8:21:40 1618
1 700 Kč 18.12.2019 2:13:01 550
1 600 Kč 17.12.2019 14:35:32 1618
1 500 Kč 16.12.2019 0:39:33 550
1 400 Kč 16.12.2019 0:22:08 659
1 300 Kč 15.12.2019 21:13:19 3169
1 200 Kč 14.12.2019 20:16:49 51
1 100 Kč 14.12.2019 15:10:51 3638
1 000 Kč 13.12.2019 21:38:22 6032
900 Kč 13.12.2019 7:09:11 2142
800 Kč 13.12.2019 0:33:43 550