Josef Jíra - Probíhači chrámů

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 39x33 cm. Signováno vpravo dole tužkou J. Jíra 96. Pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
52607. Probíhači chrámů
Dražba ukončena:12.11.2020 22:23:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
10 000 Kč limit (12.11.2020 21:59:46) 7493
9 500 Kč 12.11.2020 21:59:47 3486
9 000 Kč limit (11.11.2020 20:47:58) 7493
8 500 Kč 11.11.2020 20:47:59 7418
8 000 Kč 01.11.2020 17:49:46 7493
7 500 Kč 30.10.2020 19:17:36 5719
7 000 Kč 30.10.2020 19:10:09 7493
6 500 Kč 30.10.2020 18:32:33 5719
6 000 Kč 30.10.2020 17:23:05 3486
5 500 Kč 30.10.2020 17:19:03 5719
5 000 Kč limit (25.10.2020 15:24:17) 7493
5 000 Kč limit (25.10.2020 15:24:18) 3486
4 800 Kč limit (25.10.2020 15:24:10) 7493
4 700 Kč 25.10.2020 15:24:11 3486
4 600 Kč limit (25.10.2020 15:24:03) 7493
4 500 Kč limit (25.10.2020 15:24:02) 3486
4 300 Kč limit (25.10.2020 15:23:55) 7493
4 200 Kč 25.10.2020 15:23:56 3486
4 100 Kč limit (25.10.2020 15:23:50) 7493
4 000 Kč limit (25.10.2020 15:23:49) 3486
3 800 Kč limit (25.10.2020 15:23:43) 7493
3 700 Kč 25.10.2020 15:23:44 3486
3 600 Kč limit (24.10.2020 11:22:46) 7493
3 500 Kč 24.10.2020 11:22:47 5719
3 400 Kč limit (24.10.2020 11:19:54) 7493
3 300 Kč 24.10.2020 11:19:55 5719
3 200 Kč limit (23.10.2020 21:24:27) 7493
3 100 Kč limit (23.10.2020 21:24:12) 4694
3 100 Kč 23.10.2020 21:24:13 7493
3 000 Kč limit (23.10.2020 21:24:07) 4694
2 900 Kč 23.10.2020 21:24:08 7493
2 800 Kč limit (23.10.2020 21:24:00) 4694
2 700 Kč 23.10.2020 21:24:01 7493
2 600 Kč limit (23.10.2020 21:23:38) 4694
2 500 Kč 23.10.2020 21:23:39 7493
2 400 Kč limit (23.10.2020 21:23:30) 4694
2 300 Kč 23.10.2020 21:23:31 7493
2 200 Kč limit (23.10.2020 21:23:25) 4694
2 100 Kč 23.10.2020 21:23:26 7493
2 000 Kč limit (23.10.2020 21:23:20) 4694
1 900 Kč 23.10.2020 21:23:21 7493
1 800 Kč limit (23.10.2020 21:23:16) 4694
1 700 Kč 23.10.2020 21:23:17 7493
1 600 Kč limit (23.10.2020 21:23:11) 4694
1 500 Kč 23.10.2020 21:23:12 7493
1 400 Kč limit (23.10.2020 21:23:06) 4694
1 300 Kč 23.10.2020 21:23:07 7493
1 200 Kč limit (23.10.2020 18:44:18) 4694
1 100 Kč 22.10.2020 23:42:20 7493
1 000 Kč 22.10.2020 19:35:38 51