Josef Jíra - Requiem II

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla+monotip? 10/15. 43x33 cm. Signováno vpravo dole tužkou J.Jíra 86. Volný list.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
300746. Requiem II
Dražba ukončena:12.09.2019 20:09:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 900 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 900 Kč limit (12.09.2019 10:18:33) 4141
4 800 Kč limit (12.09.2019 10:18:32) 1601
4 500 Kč limit (11.09.2019 19:57:43) 1601
4 400 Kč 11.09.2019 19:57:44 842
4 300 Kč limit (07.09.2019 19:02:20) 1601
4 200 Kč limit (07.09.2019 19:02:19) 205
4 100 Kč limit (07.09.2019 11:47:34) 205
4 000 Kč limit (07.09.2019 11:47:33) 1601
3 600 Kč limit (07.09.2019 11:46:53) 1601
3 500 Kč limit (07.09.2019 11:46:52) 205
2 800 Kč limit (07.09.2019 11:02:45) 1601
2 700 Kč limit (07.09.2019 11:02:44) 488
2 600 Kč limit (06.09.2019 8:40:33) 488
2 500 Kč limit (06.09.2019 8:40:32) 205
1 500 Kč limit (05.09.2019 20:54:15) 205
1 400 Kč 05.09.2019 17:36:40 1652
1 300 Kč 03.09.2019 13:05:03 5831
1 200 Kč 02.09.2019 7:05:33 2142
1 100 Kč 31.08.2019 19:54:03 1601
1 000 Kč 30.08.2019 20:24:24 3169