Josef Jíra - Setkání u Jizery

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 48x58 cm. Signováno vpravo dole J. Jíra. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
47375. Setkání u Jizery
Dražba ukončena:29.07.2020 22:38:31
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:65 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
65 000 Kč 29.07.2020 22:28:49 4970
60 000 Kč 29.07.2020 19:34:43 3411
55 000 Kč limit (29.07.2020 19:33:08) 1592
55 000 Kč 29.07.2020 19:33:09 3411
50 000 Kč limit (18.07.2020 21:18:40) 1592
49 000 Kč 18.07.2020 21:18:41 223
48 000 Kč limit (16.07.2020 14:25:25) 1592
47 000 Kč 16.07.2020 14:25:26 6783
46 000 Kč limit (15.07.2020 8:29:19) 1592
45 000 Kč 15.07.2020 8:29:20 6783
44 000 Kč limit (14.07.2020 10:57:04) 1592
43 000 Kč 14.07.2020 10:57:05 6783
42 000 Kč limit (14.07.2020 10:56:16) 1592
41 000 Kč 14.07.2020 10:56:17 6783
40 000 Kč limit (10.07.2020 21:16:26) 1592
39 000 Kč 10.07.2020 21:16:27 223
38 000 Kč limit (09.07.2020 13:36:16) 1592
37 000 Kč 08.07.2020 20:06:07 3229
36 000 Kč 07.07.2020 15:22:11 1652
35 000 Kč 03.07.2020 18:21:07 223
34 000 Kč 02.07.2020 22:15:04 2734
33 000 Kč 01.07.2020 5:24:58 2216
32 000 Kč 30.06.2020 23:21:18 3628
31 000 Kč limit (30.06.2020 23:21:12) 2216
31 000 Kč 30.06.2020 23:21:13 3628
30 000 Kč limit (30.06.2020 23:21:04) 2216
29 000 Kč 30.06.2020 23:21:05 3628
28 000 Kč limit (30.06.2020 23:20:53) 2216
27 000 Kč 30.06.2020 23:20:54 3628
26 000 Kč limit (30.06.2020 17:25:35) 2216
25 000 Kč limit (30.06.2020 17:25:03) 6559
25 000 Kč 30.06.2020 17:25:04 2216
24 000 Kč limit (30.06.2020 9:26:23) 6559
23 000 Kč limit (30.06.2020 9:26:22) 2216
21 000 Kč limit (30.06.2020 5:05:14) 2216
20 000 Kč limit (30.06.2020 5:05:13) 6559
19 000 Kč limit (29.06.2020 22:13:06) 6559
18 000 Kč 29.06.2020 18:45:18 2216
17 000 Kč 28.06.2020 19:50:24 7041
16 000 Kč limit (28.06.2020 19:49:44) 2216
15 000 Kč 28.06.2020 19:49:45 7041
14 000 Kč limit (27.06.2020 23:08:34) 2216
13 000 Kč 27.06.2020 23:08:35 2734
12 000 Kč 27.06.2020 16:18:16 2216
11 000 Kč limit (27.06.2020 9:37:14) 2633
11 000 Kč 27.06.2020 9:37:15 5719
10 000 Kč limit (27.06.2020 7:07:49) 2633
9 500 Kč 26.06.2020 16:39:02 3229
9 000 Kč 26.06.2020 12:56:25 5719
8 500 Kč 26.06.2020 11:35:15 2360
8 000 Kč 26.06.2020 11:34:48 3229
7 500 Kč 26.06.2020 11:04:39 7018
7 000 Kč 26.06.2020 10:21:42 849
6 500 Kč 26.06.2020 9:09:09 3121
6 000 Kč 26.06.2020 9:03:51 5058
5 500 Kč 26.06.2020 8:00:09 5719
5 000 Kč limit (26.06.2020 7:52:00) 1217
5 000 Kč limit (26.06.2020 7:52:01) 2633
4 800 Kč limit (26.06.2020 7:51:49) 1217
4 700 Kč limit (26.06.2020 7:51:48) 2633
4 500 Kč limit (26.06.2020 7:51:36) 1217
4 400 Kč limit (26.06.2020 7:51:35) 2633
4 200 Kč limit (26.06.2020 7:51:25) 1217
4 100 Kč limit (26.06.2020 7:51:24) 2633
3 900 Kč limit (26.06.2020 7:51:13) 1217
3 800 Kč limit (26.06.2020 7:51:12) 2633
3 600 Kč limit (26.06.2020 7:51:01) 1217
3 500 Kč limit (26.06.2020 7:51:00) 2633
3 300 Kč limit (26.06.2020 7:50:42) 1217
3 200 Kč limit (26.06.2020 7:50:41) 2633
3 000 Kč limit (26.06.2020 7:50:31) 1217
2 900 Kč limit (26.06.2020 7:50:30) 2633
2 700 Kč limit (26.06.2020 7:50:19) 1217
2 600 Kč limit (26.06.2020 7:50:18) 2633
2 400 Kč limit (26.06.2020 7:50:04) 1217
2 300 Kč limit (26.06.2020 7:50:03) 2633
2 100 Kč limit (26.06.2020 7:35:09) 1217
2 000 Kč 26.06.2020 7:35:10 6634
1 900 Kč limit (26.06.2020 6:49:11) 1217
1 800 Kč 26.06.2020 5:38:45 6634
1 700 Kč 26.06.2020 5:38:02 2216
1 600 Kč 26.06.2020 5:08:51 6634
1 500 Kč 26.06.2020 0:48:01 2710