Josef Jíra - Svatební košile

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika, 21x14cm, rám, pasparta, sklo, signováno vpravo dole tužkou J.Jíra 97.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
40515. Svatební košile
Dražba ukončena:12.02.2020 20:08:16
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč limit (12.02.2020 20:02:38) 6497
5 000 Kč 12.02.2020 20:02:39 2590
4 900 Kč limit (12.02.2020 20:02:32) 6497
4 800 Kč 12.02.2020 20:02:33 2590
4 700 Kč limit (12.02.2020 20:02:26) 6497
4 600 Kč 12.02.2020 20:02:27 2590
4 500 Kč limit (12.02.2020 20:02:18) 6497
4 400 Kč 12.02.2020 20:02:19 2590
4 300 Kč limit (12.02.2020 19:58:33) 6497
4 200 Kč 12.02.2020 19:58:34 4326
4 100 Kč limit (12.02.2020 19:58:10) 6497
4 000 Kč 12.02.2020 19:58:11 4326
3 900 Kč limit (11.02.2020 23:36:14) 6497
3 800 Kč 11.02.2020 23:36:15 2590
3 700 Kč limit (11.02.2020 23:36:01) 6497
3 600 Kč 11.02.2020 23:36:02 2590
3 500 Kč limit (11.02.2020 23:35:55) 6497
3 400 Kč 11.02.2020 23:35:56 2590
3 300 Kč limit (10.02.2020 23:02:32) 6497
3 200 Kč 10.02.2020 23:02:33 2590
3 100 Kč limit (10.02.2020 23:02:21) 6497
3 000 Kč 10.02.2020 23:02:22 2590
2 900 Kč limit (10.02.2020 23:02:10) 6497
2 800 Kč 10.02.2020 23:02:11 2590
2 700 Kč limit (08.02.2020 9:27:53) 6497
2 600 Kč 07.02.2020 21:16:11 4889
2 500 Kč limit (07.02.2020 21:16:04) 6497
2 400 Kč 07.02.2020 21:16:05 4889
2 300 Kč limit (07.02.2020 21:15:50) 6497
2 200 Kč 07.02.2020 21:15:51 4889
2 100 Kč limit (07.02.2020 21:15:42) 6497
2 000 Kč 07.02.2020 21:15:43 4889
1 900 Kč limit (03.02.2020 0:53:04) 6497
1 800 Kč 03.02.2020 0:53:05 2590
1 700 Kč limit (03.02.2020 0:52:54) 6497
1 600 Kč 03.02.2020 0:52:55 2590
1 500 Kč limit (03.02.2020 0:52:05) 6497
1 400 Kč 03.02.2020 0:52:06 2590
1 300 Kč 02.02.2020 18:38:04 6497
1 200 Kč 30.01.2020 22:19:35 4889
1 100 Kč 30.01.2020 0:26:01 2590
1 000 Kč 18.01.2020 19:12:22 6497
900 Kč limit (17.01.2020 10:54:03) 2633
800 Kč 17.01.2020 10:54:04 6497
700 Kč limit (17.01.2020 8:40:44) 2633