Josef Jíra - V baru

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně. 40x50 cm. Signováno dole uprostřed J.Jíra 96. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
40942. V baru
Dražba ukončena:26.02.2020 22:11:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:100 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
100 000 Kč limit (26.02.2020 21:42:52) 6727
95 000 Kč 26.02.2020 21:42:53 5000
90 000 Kč limit (19.02.2020 11:50:10) 6727
85 000 Kč limit (19.02.2020 11:50:09) 5958
65 000 Kč limit (17.02.2020 21:07:49) 5958
60 000 Kč 17.02.2020 21:07:50 3229
55 000 Kč limit (16.02.2020 14:53:47) 5958
50 000 Kč 16.02.2020 14:53:48 3229
49 000 Kč limit (16.02.2020 14:52:36) 5958
48 000 Kč 16.02.2020 14:52:37 3229
47 000 Kč limit (16.02.2020 14:52:31) 5958
46 000 Kč 16.02.2020 14:52:32 3229
45 000 Kč limit (15.02.2020 8:47:52) 5958
44 000 Kč 15.02.2020 8:47:53 3229
43 000 Kč limit (15.02.2020 3:47:06) 5958
42 000 Kč 14.02.2020 10:02:52 3229
41 000 Kč limit (14.02.2020 10:02:47) 1217
41 000 Kč 14.02.2020 10:02:48 3229
40 000 Kč limit (13.02.2020 18:54:24) 1217
39 000 Kč 13.02.2020 18:54:25 1601
38 000 Kč limit (12.02.2020 22:09:12) 1217
37 000 Kč 12.02.2020 22:09:13 3792
36 000 Kč limit (12.02.2020 10:47:39) 1217
35 000 Kč limit (12.02.2020 10:47:38) 6488
34 000 Kč limit (11.02.2020 23:02:22) 6488
33 000 Kč 11.02.2020 18:43:45 5058
32 000 Kč 11.02.2020 9:57:09 2633
31 000 Kč limit (11.02.2020 9:56:59) 1217
31 000 Kč 11.02.2020 9:57:00 2633
30 000 Kč limit (11.02.2020 9:56:49) 1217
29 000 Kč 11.02.2020 9:56:50 2633
28 000 Kč limit (11.02.2020 9:56:36) 1217
27 000 Kč 11.02.2020 9:56:37 2633
26 000 Kč limit (11.02.2020 9:56:23) 1217
25 000 Kč 11.02.2020 9:56:24 2633
24 000 Kč limit (10.02.2020 19:19:13) 1217
23 000 Kč 10.02.2020 18:56:53 2734
22 000 Kč 10.02.2020 18:02:12 4555
21 000 Kč 10.02.2020 13:54:41 6231
20 000 Kč limit (10.02.2020 1:02:32) 2498
19 000 Kč 10.02.2020 1:02:33 1852
18 000 Kč limit (09.02.2020 20:37:17) 2498
17 000 Kč 09.02.2020 20:37:18 318
16 000 Kč limit (09.02.2020 19:19:12) 2498
15 000 Kč limit (09.02.2020 19:19:11) 1217
12 000 Kč limit (09.02.2020 13:27:37) 1217
11 000 Kč 09.02.2020 13:27:38 1652
10 000 Kč limit (08.02.2020 16:25:44) 1217
9 500 Kč 08.02.2020 16:25:45 2142
9 000 Kč limit (07.02.2020 22:23:27) 1217
8 500 Kč limit (07.02.2020 22:23:26) 4889
5 500 Kč limit (07.02.2020 21:01:52) 4889
5 000 Kč limit (07.02.2020 21:01:51) 5215
4 100 Kč limit (07.02.2020 19:11:23) 5215
4 000 Kč limit (07.02.2020 19:11:22) 223
3 800 Kč limit (07.02.2020 19:11:05) 5215
3 700 Kč 07.02.2020 19:11:06 223
3 600 Kč limit (07.02.2020 19:10:58) 5215
3 500 Kč 07.02.2020 19:10:59 223
3 400 Kč limit (07.02.2020 19:10:50) 5215
3 300 Kč 07.02.2020 19:10:51 223
3 200 Kč limit (07.02.2020 18:06:18) 5215
3 100 Kč limit (07.02.2020 18:01:44) 6634
3 000 Kč limit (07.02.2020 18:01:43) 5215
2 800 Kč limit (07.02.2020 18:01:39) 6634
2 700 Kč limit (07.02.2020 18:01:38) 5215
2 500 Kč limit (07.02.2020 18:01:33) 6634
2 400 Kč limit (07.02.2020 18:01:32) 5215
2 200 Kč limit (07.02.2020 18:01:26) 6634
2 100 Kč limit (07.02.2020 18:01:25) 5215
1 900 Kč limit (07.02.2020 17:34:57) 6634
1 800 Kč 07.02.2020 17:34:58 4966
1 700 Kč 07.02.2020 17:08:59 6634
1 600 Kč 07.02.2020 17:03:26 849
1 500 Kč 07.02.2020 14:17:44 6634