Josef Jiří Kamenický - Dívka v kroji

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 60x74 cm. Signováno vpravo dole J.J. Lískovec. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo
43885. Dívka v kroji
Dražba ukončena:30.04.2020 20:13:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
12 000 Kč limit (30.04.2020 20:08:24) 6925
11 000 Kč 30.04.2020 20:04:44 724
10 000 Kč 30.04.2020 20:03:55 6925
9 500 Kč 30.04.2020 19:59:22 724
9 000 Kč limit (30.04.2020 19:57:16) 6925
8 500 Kč 30.04.2020 19:57:17 724
8 000 Kč limit (30.04.2020 19:55:10) 6925
7 500 Kč 30.04.2020 19:52:42 724
7 000 Kč limit (30.04.2020 19:52:25) 6925
7 000 Kč 30.04.2020 19:52:26 724
6 500 Kč limit (30.04.2020 19:49:52) 6925
6 000 Kč 30.04.2020 19:47:45 724
5 500 Kč limit (30.04.2020 19:47:17) 6925
5 500 Kč limit (30.04.2020 19:47:18) 2077
4 700 Kč limit (30.04.2020 19:46:18) 6925
4 600 Kč limit (30.04.2020 19:46:17) 2077
4 200 Kč limit (30.04.2020 19:43:35) 2077
4 100 Kč limit (30.04.2020 19:42:04) 6925
4 100 Kč limit (30.04.2020 19:42:05) 2077
3 700 Kč limit (30.04.2020 19:41:04) 6925
3 600 Kč 30.04.2020 19:39:44 2077
3 500 Kč limit (30.04.2020 19:39:43) 6925
3 200 Kč limit (30.04.2020 19:38:38) 6925
3 100 Kč limit (30.04.2020 19:38:37) 2077
2 900 Kč limit (30.04.2020 19:38:25) 2077
2 800 Kč limit (30.04.2020 19:38:24) 6925
2 700 Kč limit (30.04.2020 19:38:00) 6925
2 600 Kč limit (30.04.2020 19:37:59) 2077
2 200 Kč limit (30.04.2020 19:36:52) 6925
2 100 Kč limit (30.04.2020 19:36:14) 2077
2 100 Kč 30.04.2020 19:36:15 6925
2 000 Kč limit (30.04.2020 19:35:00) 2077
1 900 Kč 30.04.2020 19:34:45 2765
1 800 Kč 30.04.2020 13:37:48 51
1 700 Kč 29.04.2020 23:24:27 724
1 600 Kč 25.04.2020 23:07:57 882
1 500 Kč 25.04.2020 6:07:25 6276
1 400 Kč 23.04.2020 21:26:33 4662
1 300 Kč 06.04.2020 23:30:10 3398
1 200 Kč 05.04.2020 8:24:40 4656
1 100 Kč 02.04.2020 23:25:23 3398
1 000 Kč 31.03.2020 12:40:41 1391