Josef Jiří Kamenický - Dívky v krojích

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 60x70 cm. Signováno vpravo dole H. Lískovec. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

 

o autorovi: 1910 - 1981
Narodil se v Lískovci u Brna. Student veřejné školy uměleckých řemesel v Brně (1928-1933) u Karla Truppeho, dále dekorativní malby na AVU v Praze (1938-1940 a 1945-1946) u profesorů Nechleby, Hönicha a Nejedlého. Zabýval se moravským venkovem, akty, krajinomalbou, zátiším. Jeho díla jsou zastoupena v Moravské galerii v Brně, GVU Zlín, Galerie výtvarného umění Hodonín, v Rakousku v soukromých sbírkách. V 50. letech emigroval do Rakouska a natrvalo se usadil ve Vídni, kde maloval často zátiší ve stylu holandských malířů 17. století (Pieter Bruegel). Své obrazy většinou signoval Kamenický, nebo občas H. Lískovec. V emigraci používal pseudonymy Josef Steiner, Reinold, Julius Horn (pozor! stejně se jmenoval pražský malíř narozený 1900 v Praze - Karlíně). V uměleckých zdrojích se občas vyskytuje forma příjmení jako Kamenitzky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč

vydraženo
28844. Dívky v krojích
Dražba ukončena:27.02.2019 20:13:31
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč 27.02.2019 20:08:31 3314
7 000 Kč 27.02.2019 20:04:19 1975
6 500 Kč 27.02.2019 20:00:09 3314
6 000 Kč 27.02.2019 19:56:00 1975
5 500 Kč 27.02.2019 19:54:08 3314
5 000 Kč 27.02.2019 19:50:05 1975
4 900 Kč limit (27.02.2019 19:49:22) 5075
4 900 Kč 27.02.2019 19:49:23 1975
4 800 Kč limit (27.02.2019 19:47:01) 5075
4 700 Kč 27.02.2019 19:47:02 1975
4 600 Kč limit (27.02.2019 19:42:07) 5075
4 500 Kč limit (27.02.2019 19:42:06) 1975
3 400 Kč limit (27.02.2019 19:41:51) 5075
3 300 Kč 27.02.2019 19:41:52 1975
3 200 Kč limit (27.02.2019 19:41:22) 5075
3 100 Kč 27.02.2019 19:41:23 1975
3 000 Kč limit (27.02.2019 19:41:15) 5075
2 900 Kč 27.02.2019 19:41:16 1975
2 800 Kč limit (27.02.2019 19:41:07) 5075
2 700 Kč 27.02.2019 19:41:08 1975
2 600 Kč limit (27.02.2019 19:40:57) 5075
2 500 Kč 27.02.2019 19:40:58 1975
2 400 Kč limit (26.02.2019 20:02:01) 5075
2 300 Kč 26.02.2019 20:02:02 2325
2 200 Kč limit (26.02.2019 18:23:38) 5075
2 100 Kč limit (26.02.2019 18:23:37) 104
1 400 Kč limit (26.02.2019 15:33:46) 104
1 300 Kč 22.02.2019 23:12:48 3398
1 200 Kč 15.02.2019 16:07:59 1957
1 100 Kč 15.02.2019 12:55:08 3398
1 000 Kč 14.02.2019 10:29:58 882
900 Kč 13.02.2019 20:56:54 1391
800 Kč 13.02.2019 16:09:46 1957